PROFESIONALI BURNOS HIGIENA, DANTŲ BALINIMAS

Burnos higienos specialistai pastebi, kad pacientų burnos higienos įgūdžiai yra silpni, be to maža informacijos apie tai, kur kreiptis norint išmokti tinkamos asmeninės burnos higienos, kokias priemones naudoti? Kodėl taip yra? Visų pirma, visiems pacientams būtinas pirmas vizitas pas burnos higienistą, neatsižvelgiant į amžių, lytį, protezų konstrukcijas burnos ertmėje ir t.t. Tokio vizito metu yra apžiūrima esama paciento burnos higiena, ir jeigu ji prasta – aiškinamės kodėl taip yra. Galbūt pacientas naudoja tam netinkamas priemones, o galbūt sergama sunkia dantenų liga, kuriai tik kruopštus dantų valymas šepetėliu niekada nepadės.

Pirmas žingsnis norint turėti sveikus ir gražius dantis būtina tinkama burnos ertmės higiena. Atrodo, juk visi mes reguliariai valomės dantis, tačiau sveika ir gražia šypsena gali pasigirti ne kiekvienas, todėl visame pasaulyje daug dėmesio skiriama dantų priežiūrai, pirmiausia profesionaliai burnos higienai ir profilaktikai.

Profesionalioji burnos higiena – tai burnos higienisto atliekamos procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos dantų apnašos, poliruojami dantų paviršiai, nustatomas asmens dantų valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmens burnos higienos, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz. fluoro) aplikacijos. Kaip dažnai reikia atlikti burnos higienos procedūrą nustato higienistas, kuris įvertina valymosi kokybę, apnašų kaupimosi greitį ir panašiai.

Rekomenduojama dantis valytis du kartus per dieną: ryte prieš arba po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Valymas turėtų trukti nemažiau 2 – 3 minučių (arba tiek laiko, per kurį suspėjama nuvalyti visus kiekvieno danties paviršius).

Svarbu pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Yra gausybė įvairių dantų šepetėlių, kurie skiriasi savo minkštumu, forma, galvutės dydžiu, šerelių kiekiu, šerelių sudėtimi. Perkant dantų šepetėlį, labai svarbu, kad jo galvutė nebūtų per didelė, priešingu atveju bus nepasiekiami paskutiniųjų – krūminių dantų paviršiai. Taip pat rekomenduojama įsigyti minkštą dantų šepetėlio variantą, tuomet netraumuosite dantenų, be to minkšto šepetėlio visiškai pakanka norint taisyklingai išsivalyti dantis. Vidutinio kietumo ir kieti šepetėliai naudojami protezams valyti. Dažniausiai žmonės dantis valo horizontaliais judesiais, tačiau norint geresnio rezultato, rekomenduojame dantis valyti sukamaisiais, o iš vidinės pusės – šluojamaisiais judesiais.

Reikėtų nepamiršti, kad vien tik dantų šepetėlio gerai burnos higienai nepakanka. Taip pat būtina naudoti tarpdančių šepetėlį. Mūsų klinikoje tinkamą tarpdančių šepetėlį parenka burnos higienistas ir pamoko, kaip taisyklingai jį naudoti.

Tačiau, kad ir kaip kruopščiai dantys yra valomi, yra daug vietų burnos ertmėje, kurias kokybiškai gerai išsivalyti labai sunku (pvz.: aplink protinius dantis, tiltiniais protezais suprotezuotus dantis ir pan.). Tokiose sunkiai prieinamosiose vietose pamažu kaupiasi apnašas ir bakterijos, kurios kenkia dantims ir dantenoms. Taigi, dėl to burnos ertmės higienistai rekomenduoja atvykti bent kartą per metus atlikti profesionalią burnos ertmės valymo procedūrą.

Kaip atliekama burnos higienos procedūra?

1. Pirmiausiai yra pokalbis su pacientu, ką ir kaip reikėtų daryti, kokias priemones naudoti, kokiais judesiais naudoti dantų šepetėlį ir panašiai.hig4

2. Sekantis žingsnis yra profesionalios burnos higienos atlikimas klinikoje, kai akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, o giliau esantys – rankiniu būdu specialiais instrumentais: kiuretėmis, kabliukais. Kietasis ir minkštasis dantų apnašas papildomai nuvalomi naudojant vieną naujausių dantų apnašų šalinimo metodų „Air Flow“ (metodas ypatingas tuo, kad nepažeidžiami kietieji danties audiniai ir dantenos, be to tai efektyvu valant apnašą, susikaupusį dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kt.).

3. Nuvalius apnašą ir konkrementus, dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis bei guminiais diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai būna atsparesni apnašo ir akmenų kaupimuisi. Be to, tarpdančiai išvalomi specialiais tarpdančių šepetukais – pūstukais. Esant dantenų uždegimui, dezinfekuojančiais skysčiais išplaunamos dantenų kišenės. Esant poreikiui uždedama fluoro aplikacija.

4. Po profesionalios burnos ertmės higienos, dantys atgauna natūralią spalvą, sugyja uždegiminės dantenos, juntamas gaivumas burnoje. Pacientui paskiriamos asmeninei higienai reikalingos priemonės ir paskiriamas pakartotinis vizitas, kurio metu tikrinama ar pacientas suprato kaip taisyklingai valytis dantis.

Kam ypač naudinga burnos higienos procedūra?

a) Mažiems vaikučiams ir paaugusiems vaikams, kurie dantukus jau valosi patys, be tėvų pagalbos. Tokiu atveju burnos higienistė moko kaip reikia taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantis, parodo kurie dantukai nepakankamai nuvalomi. Vaikas yra skiriamas po kurio laiko pakartotiniam vizitui. Rezultatą įvertinus labai gerai, pacientas apdovanojamas prizu.

b) Pacientams turintiems kraujuojančias dantenas ir jautrius dantis. Tai pirmas požymis, rodantis uždegimą (dėl besikaupiančių apnašų po dantenomis). Laikui bėgant tai gali išsivystyti į įvairias dantenų ligas, ar net parodontozę, o vėliau tinkamai neprižiūrint ir negydant dantys yra šalinami. Tokie pacientai yra nuolat sekami, prižiūrimi, nes iš karto po procedūros matomas ženklus pagerėjimas, dantenos sugyja ir nustoja kraujavusios, tuo pačiu tvirtėja pats dantis, mažėja danties paslankumas. Jei uždegimas yra labai didelis, pacientas skiriamas profilaktiniams vizitams kas kelis mėnesius.

c) Pacientams, turintiems protezuotus dantis, implantus. Nepakankamai prižiūrint tokius dantis sunkiai prieinamose ar su dantų šepetėliu nepasiekiamose vietose kaupiasi apnašas, gali kilti infekcija, uždegimas ir ilgainiui dantų implantas ar protezuotas dantis gali pradėti judėti – t.y. pažeistas kaulinis audinys.

d) Pacientams, kuriems atliktas estetinis plombavimas. Po estetinio plombavimo praėjus 6-12 mėn. patartina atvykti profesionaliai burnos ertmės higienai. Procedūros metu profesionali higienistė, specialiai susipažinusi kaip atlikti estetiškai plombuotų dantų higieną ir naudojanti tam skirtus instrumentus ir pastas, atliks burnos ertmės higienos procedūrą ir informuos apie estetinių restauracijų būklę, matys, ar naudojate tinkamas dantų priežiūros priemones, patars, o esant reikalui (neblizgant dantų paviršiui) dantis nupoliruos.

Profesionali ant implantų atstatytų dantų priežiūra

Labai daug informacijos apie dantų implantus, jiems suteikiama ilgaamžė garantija. Tačiau kokia garantija gali būti duodama, kai dažnas pacientas net nežino kaip reikia prižiūrėti implantus ?

Juk bet kokį daiktą įsigijus ir jam suteikiant reikiamą priežiūrą – jis tarnauja ilgiau – aiškina higienistai ir priduria, kad nepakankamai prižiūrint ant implantų atstatytus dantis, pradeda kauptis apnašas ir bakterijos, kurios sukelia implantą supančių minkštųjų audinių uždegimą. Nuolatinis audinių uždegimas ilgainiui gali sukelti implanto atmetimą. Siekiant to išvengti, rekomenduotina bent vieną kartą per metus atlikti profesionalią burnos ertmės higieną tiems, kuriems yra įsukti implantai. Ant implantų atstatytų dantų profesionaliai priežiūrai naudojamos iš implanto paviršiaus nebraižančios medžiagos pagamintos kiuretės, su kuriomis profesionali burnos ertmės higienistė, nepažeisdama gleivinės, nuvalys apnašą nuo implanto, patars, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir rekomenduos tinkamas ant implantų atstatytų dantų priežiūros priemones.

Dantų balinimas

Dantų balinimas yra labai populiari estetinės odontologijos procedūra. Tai patvirtina ir Amerikos Kosmetinės Odontologijos Akademijos 2010 metais atliktas tyrimas: per 2010 m. dantų balinimo procedūrų padaugėjo 37%, lyginant su 2009 m. Sparčiai augantis visuomenės susidomėjimas paskatino odontologinę pramonę plėtoti ir tobulinti dantų balinimo procedūras.

Dėl ko kinta dantų spalva ?

Senyvas amžius, dažančių produktų (kavos, arbatos, kolos, tabako, vyno) vartojimas, įvairios dantų traumos, paveldimumas, antibiotikų (tetraciklino) vartojimas, per gausus fluoridų kiekis, uždegimai, ankstesnių gydymų pasekmės yra svarbiausios dantų spalvos pasikeitimo priežastys. Labai svarbu nustatyti tikslią pakitusios dantų spalvos priežastį, kadangi nuo to priklauso balinimo efektyvumas.

PAŽANGIAUSIAS NATŪRALIŲ DANTŲ BALINIMO METODAS – DANTŲ BALINIMAS LAZERIU

Biolase epic™  yra nauja balinimo sistema, kuri sujungia pažangią lazerio technologiją su pritaikyta fotono aktyvuojama želė. Biolase epic™, visų pirma buvo sukurtas minkštųjų audinių chirurgijai, tačiau laikui bėgant aparatas buvo patobulintas ir kartu pritaikytas dantų balinimui.  Aparatas yra pirmasis prekyboje esantis tokios rūšies lazeris dantų balinimo procedūroms. Ši sistema pritaikyta naudojimui odontologo kabinete ir yra skirta efektyviam balinimui per trumpą procedūros laiką lazeriu veikiant tik kelias minutes.

Ar saugu balinti lazeriu ?

Tai vienas efektyviausių dantų balinimo metodų, nekenksmingas nei dantims, nei dantenoms.

Dėl papildomos lazerio energijos pagreitėja vandenilio peroksido skilimas į laisvuosius balinančius radikalus, todėl balinančios želė aplikacijos laikas yra tik 16 – 32 min., kai tuo tarpu balinant dantis namie balinanti medžiaga kontaktuoja su dantimi ~10 naktų. Dėl palyginti trumpo želė aplikacijos laiko sumažėja danties audinių pakenkimo rizika. Pagrindinis balinimo lazeriu želė komponentas – vandenilio peroksidas, jau daugiau nei šimtą metų yra naudojamas dantų balinimui. Odontologai pripažįsta, kad dantų balinimas šia medžiaga yra saugus. Želė sudėtyje yra apie 35 proc. vandenilio peroksido – viena didžiausių koncentracijų lyginant su kitais dantų balinimo metodais. Želė maksimaliai sugeria monochrominę lazerio šviesą, todėl balinant dantis lazeriu neišsiskiria šiluma, kuri neigiamai veikia danties audinius.

Ar galima balinimą lazeriu atlikti kiekvienam ?

Daugumai žmonių (būtinai sulaukusių 18 metų) galima atlikti dantų balinimą lazeriu, išskyrus nėščias ar maitinančias moteris, asmenis su chroniškomis sisteminėmis ligomis, žmones alergiškus balinimo želė sudėtinėms dalims, turinčius rimtą burnos patologiją (intensyvų dantų kariesą, periodonto ligas), nudilus dantims, nešiojančius breketus, esant dantų kaklelio erozijoms, dantenų recesijai (atsitraukimui) ir asmenis, kurių dantys yra su laminatėmis, karūnėlėmis ir didelėmis plombomis.

Kiek išbals mano dantys?

Balinant dantis su minėta Biolase epic™ sistema daugumai klientų pasiekiami labai geri rezultatai. Galutinė dantų spalva priklauso nuo emalio storio, įgimto atspalvio, amžiaus ir asmeninių įpročių. Puikų rezultatą matysite iš karto, bet dar ryškesnis dantų baltumas gali pasimatyti po 24 valandų.

Rezultatas dantis balinant Biolase epic™ lazeriu

Kiek ilgai išlieka rezultatas?

Balinimo lazeriu rezultatai dažniausiai išlieka keletą metų, žinoma jeigu tinkamai rūpinamasi burnos ertmės higiena ir saikingai vartojama dažančių maisto produktų ir gėrimų. Be abejo, dantys visada bus šviesesni nei buvo anksčiau, tačiau reikėtų nepamiršti kad kiekvieno paciento dantų baltumas individualus ir priklauso nuo asmeninių įpročių, danties struktūros, higienos, mitybos įgūdžių, amžiaus.

Po dantų balinimo lazeriu reikia tęsti įprastą dantų higieną – valyti dantis du kartus per dieną šepetėliu ir tarpdančių šepetėliu. Taip pat reikėtų nepamiršti profesionalios burnos ertmės higienos kas 6 mėnesius.

Mūsų klinikoje atliekamos ir kitos procedūros, panaudojant  Biolase epic™  lazerį:

  • Uždegiminių audinių pašalinimas lazeriu;
  • Kosmetinė dantenų aukščio korekcija;
  • Dantenų vagelės dekontaminacija lazeriu;
  • Kitos minkštųjų audinių procedūros.

DANTŲ BALINIMAS NAMUOSE

Tai procesas, kurio metu nyksta emalio ir dentino patamsėjimai. Balinanti pasta dedama į specialią kapą, kuri dėvima ir miego metu.

Kapa dantų balinimui

Kapa – tai permatoma celiulioidinė individualiai pagaminta matrica, kuri glaudžiai apgaubia kiekvieną dantį. Klientas kiekvieną vakarą į ją prideda balinančios medžiagos, kurios sudėtyje yra vandenilio peroksido, užmauna kapą ant dantų lanko ir su ja išbūna visą naktį. Namų balinimo metodas geras dėl to, kad klientas kas tris – keturias savaites gali savarankiškai pakartoti balinimo procedūrą. Optimalus efektas pasiekiamas tada, kai klientas procedūrą kartoja dešimt naktų.

AIC Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybiškas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.

Užsiregistruokite Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite
Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti?

Ramygalos 21, Panevėžys

PĖŠČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą