ORTODONTINIS GYDYMAS

Ortodontija – tai gydymas, kurio metu specialiais ortodontiniais aparatais koreguojama dantų padėtis taip sukuriant harmoningą sąkandį. Gydymo rezultatas – lengvesnė dantų priežiūra, sveikos dantenos ir kramtymo apkrovą paskirstant visiems dantims tolygiai, apsaugotas smilkininis apatinio žandikaulio sąnarys.

Gydymo priemonės ir būdai

 • Išimami ortodontiniai aparatai. Tai plokštelės ir funkciniai aparatai, kuriuos pacientas gali pats išsiimti. Tokiais aparatais gydomi lengvesni atvejai arba yra išlaikomas gautas rezultatas po gydymo breketais. Šiuos aparatus yra lengviau prižiūrėti, bet jie greičiau lūžta.
 • Fiksuoti ortodontiniai aparatai. Tai breketų sistemos, kai kurios rūšies funkciniai ar papildomi aparatai, kurių pacientas negali išsiimti. Šie aparatai naudojami sunkesniems atvejams gydyti ar kai išimamas aparatas pacientui sukelia diskomfortą.
 • Ortodontiniai implantai. Mažos chirurginės procedūros metu tvirtinami kaule laikini implantai, kurie tarnauja kaip papildoma atrama breketams ar kitiems ortodontiniams aparatams.
 • Ortognatinis gydymas. Šis gydymas taikomas sunkiausiais atvejais, kada konservatyvūs gydymo metodai yra neefektyvūs. Gydymas yra labai specifinis ir kryptingas, susidedantis iš vienas po kito sekančių etapų, trunkantis apie 2 metus.

Dažniausiai naudojami ir rekomenduojami fiksuoti ortodontiniai aparatai  – breketai. Jie skirti įvairioms sąkandžio anomalijoms gydyti, klijuojami ant danties paviršiaus ir sujungiami metaline viela. Mūsų klinikoje siūlomos kelios breketų rūšys:

 • Metaliniai breketai. Tai dažniausiai naudojama breketų sistema, pagaminta iš aukštos kokybės metalo lydinių. Jie yra mažiau estetiški, tačiau gydymas jais yra kiek greitesnis, nei kitų rūšių breketais.
 • Beligatūriniai breketai. Išsiskiria estetiškesne išvaizda, suteikia mažiau diskomforto, kadangi jais dantys veikiami mažesne jėga (dėl specialaus breketuose esančio užrakto, viela neprisispaudžia kaip įprastai taip sumažina trintį sistemoje). Juos nešiojant galima rečiau lankytis pas gydytoją  – ortodontą (kas 6-8 savaites, nešiojant kitų rūšių breketus pakartotiniai vizitai skiriami kas 4-6 savaites), tačiau šie breketai tinka ne visiems klinikiniams atvejams.
 • Keramikiniai breketai. Šie breketai baltos spalvos, mažiau pastebimi, tačiau jų kaina didesnė. Yra galimybė juos klijuoti tik ant priekinių dantų, o ant mažiau matomų dantų klijuoti metalinius breketus. Tačiau gydymas šiais breketais trunka keliais mėnesiais ilgiau, o nulūžusį arba įskilusį breketą reikia pakeisti nauju.
 • Liežuviniai breketai. Klijuojami iš vidinės dantų pusės, todėl išoriškai jų visiškai nesimato. Deja, jie tinka ne visais atvejais, kadangi gali dirginti liežuvio gleivinę. Be to, šie breketai yra brangesni už kitų rūšių breketus.

Breketai skiriasi nešiojimo patogumu, trukme, kaina ir netgi priežiūros reikalavimais. Atsižvelgdamas į konkrečią klinikinę situaciją ir paciento pageidavimus gydytojas ortodontas parinks Jums tinkamiausią breketų rūšį.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kada pradėti ortodontinį gydymą?

Pirmą kartą, jei nepastebima anksčiau, akivaizdžių dantų vystymosi sutrikimų, apsilankyti pas ortodontą rekomenduojama 7 metų amžiaus vaikams. Tokio apsilankymo metu įvertinamas gydymo poreikis, nors pats ortodontinis gydymas dažniausiai pradedamas kur kas vėliau. Tokio amžiaus vaikams dalis nuolatinių dantų jau yra išdygę, o dalis pieninių dantų dar yra neiškritę ir gydytojas ortodontas jau gali pastebėti galimą dantų susigrūdimą, dantų dygimo sekos neatitikimus, per didelius tarpus tarp dantų, žandikaulio augimo sutrikimus, trūkstamas dantų užuomazgas.

Ortodontinių problemų ankstyvas diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti rimtesnių problemų atsiradimo. Toks gydymas dažniausiai yra lengvesnis ir trumpesnis. Įvertinus paciento problemas, parenkamas gydymo būdas, suplanuojama gydymo pradžia, pradedamas paruošiamasis gydymas (jeigu jo reikia). Gydymą reiktų pradėti 10 – 16 metų vaikams, kadangi paaugliai dar auga ir šiuo laikotarpiu pasiekiama geriausių rezultatų. Žinoma, tikslus gydymo pradžios laikas parenkamas pagal ortodontinę problemą individualiai.

Kaip žinoti ar Jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

Pirmieji požymiai, kurie rodo, kad jau reiktų kreiptis į specialistus:

 • piršto čiulpimas;
 • kvėpavimas per burną;
 • kreivi, ne vietoje išdygę dantys;
 • dantų susigrūdimas;
 • per vėlai ar per anksti iškritę pieniniai dantys;
 • asimetriškas veidas;
 • problemos kramtant maistą;
 • dantys dažnai sukanda žandą ar kanda į gomurį;
 • sukandus dantis yra matomas tarpas tarp žandikaulių;
 • apatinio žandikaulio krypimas į šoną išsižiojant.

Tėvai dažnai galvoja, kad pieniniai dantys vis tiek iškris ir į juos nereikia kreipti dėmesio, tačiau tai netiesa. Pieninių dantų savalaikis išdygimas leidžia laiku išdygti nuolatiniams dantims ir formuotis taisyklingam sąkandžiui. Svarbu atkreipti dėmesį ar dešinėje ir kairėje pusėje dantys išdygsta vienu metu. Jeigu laiko skirtumas tarp šių dantų išdygimo yra didesnis nei 6 mėn., reikia būtinai pasikonsultuoti su gydytoju  ortodontu.

Ar suaugusiam nėra vėlu taikyti ortodontinį gydymą?

Ne. Suaugusiųjų žandikauliai nebeauga, kaulas aplink dantis gali būti patirpęs, daugiau dantų pažeista karieso, todėl ortodontinis gydymas tampa dalimi kompleksinio gydymo. Taigi, suaugę žmonės gali gydytis ortodontiškai, tik gali skirtis gydymo priemonės bei trukmė.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Gydymo trukmė priklauso individualiai nuo kiekvieno klinikinio atvejo ir pasirinkto gydymo metodo, tačiau vidutiniškai gydymas užtrunka apie 1,5 – 2 metus. Tiksliai nustatyti gydymo trukmę sudėtinga, be to nepareigingas paciento lankymasis pas gydytoją  ortodontą ir nurodymų nepaisymas prailgina gydymo trukmę.

Ar ortodontinio gydymo metu galima dantis gydyti?

Galima, bet yra geriau pradėti ortodontinį gydymą prieš tai tinkamai sugydžius dantis. Svarbiausia, kad sudarant gydymo planą dalyvautų gydytojas  ortodontas, kadangi kartais tam tikrus dantis tenka šalinti ir jų gydyti neverta. Dantų balinimą ar estetinį plombavimą geriau atidėti po ortodontinio gydymo.

Ar gydymas breketais skausmingas?

Breketų uždėjimo procedūra yra visiškai neskausminga. Tačiau pirmas 3 – 7 dienas po uždėjimo maudžia dantis, breketai gali braižyti burnos gleivinę. Tam, kad išvengti diskomforto skiriami nuskausminantys vaistai, paprastai nesteroidiniai priešuždegiminiai medikamentai. Be to braižantį breketą ar vielytę galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku. Pakartotinio apsilankymo metu, aktyvavus breketų sistemą  vėl gali paskaudėti (apie 2 – 3 dienas).

Ar breketai tinka išspręsti visas ortodontines problemas?

Breketai ištiesina dantis, be to jais galima ištaisyti sąkandžio problemas. Tačiau esant sudėtingoms sąkandžio anomalijoms gali reikti taikyti ir kitus ortodontinius aparatus ar net chirurginę operaciją.

Ar nuėmus breketus dar bus reikalinga naudoti papildomus aparatus?

Nuėmus breketus yra gaminamos užlaikančios plokštelės ar kiti ortodontiniai aparatai, kuriuos reikia užsidėti nakčiai (tam tikrą laikotarpį). Apatiniame žandikaulyje dažnai iš liežuvio pusės klijuojamas nenuimamas lankelis (jo nesimato), o viršutinio žandikaulio dantims užlaikyti dažniausiai gaminama plokštelė. Labai svarbu tinkamai (pagal gydytojo rekomendacijas) nešioti užlaikančius aparatus, priešingu atveju dantys gali grįžti į savo buvusias padėtis ir gali reikti pakartoti ortodontinį gydymą.

AIC Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybiškas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.

Užsiregistruokite Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite
Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti?

Ramygalos 21, Panevėžys

PĖŠČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą