DANTŲ, IMPLANTŲ PROTEZAVIMAS

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezus, atitinkančius aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl pacientams nereikia rinktis tarp grožio ir tvirtumo – kiekvienas siūlomas protezas yra estetiškas ir patikimas.

Šiandien jau galime pasiūlyti pasaulinius standartus atitinkantį burnos funkcijos ir estetinio vaizdo atstatymą nuo sunkiausių atvejų – sąnario patologijos, periopatologijos gydymo, dantų eilių defektų atstatymo, protezų ant implantų – iki pavienių vainikėlių rekonstrukcijos dantų mikroprotezais (pvz. laminatai).

Nuoširdus bendravimas padeda pasiekti puikius rezultatus.

Pagrindinis dantų protezavimo tikslas yra atkurti trūkstamus dantis bei pagerinti esamų būklę. Dažnai dantų protezavimas tampa paskutiniu viso gydymo etapu, kurį baigus pacientas gali džiaugtis neįkainojamu dalyku – gražia, sveika ir patrauklia šypsena bei puikia savijauta.

Siekdami nuoširdaus bendravimo su pacientais prieš pradedant gydymą, pacientui visada pristatome  gydymo planą. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina. Tam labai svarbus nuodugnus paciento ištyrimas. Esant sudėtingiems atvejams pasitelkiamos naujausios technologijos – kompiuterinė tomografija (iCAT), atkurianti trimatį žandikaulių ir dantų vaizdą bei leidžianti tiksliau vertinti paciento būklę.

Taip pat vertėtų žinoti, jog šiuolaikinis dantų atkūrimo gydymas yra kompleksinis: estetinis plombavimas, estetinis protezavimas, ortodontinis gydymas, periodonto ligų gydymas, dantenų korekcija ir kt. Tai reiškia, kad esant sudėtingesniems atvejams reikalingas ne vieno gydytojo darbas – o visos komandos kartu.

Alytaus implantologijos centre gydydami visada siekiame minimalios invazijos, stengdamiesi išsaugoti kuo daugiau sveiko danties audinio. Savo pacientams rekomenduojame atsisakyti dantų šlifavimo metalo keramikos vainikėliams ir dantis protezuoti estetiškais bei tvirtais bemetalės keramikos vainikėliais, laminatais, įklotais ir užklotais.

Metalo – keramika, bemetalė keramika

Daugelį metų protezuojant dažniausiai buvo pasirenkami metalo keramikos vainikėliai. Tokio vainikėlio viduje buvo metalinė šerdis, o aplink ją – porcelianas (dantų spalvos medžiaga). Toks danties vainikėlis neatrodo natūralus, nes vainikėlyje esantis metalas atspindi šviesą, be to aplink vainikėlį – šalia dantenų stebima tamsi linija, kuri tik dar labiau sustiprina dirbtinumo vaizdą.

Šiuo metu siūlomi bemetalės keramikos vainikėliai: cirkonio, presuotos keramikos, stiklo keramikos, kuriuos sudaro tik porcelianas. Skirtingų dantų protezams naudojamas nevienodas porcelianas. Modernios technologijos naujojo amžiaus odontologijoje leidžia išstumti iš rinkos nenatūraliai atrodančias bei estetinio grožio reikalavimų neatitinkančias medžiagas. Porcelianas labai stiprus, dėl to ne tik atrodo estetiškai, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Laboratorijoje pagaminti ir tiksliai pritaikyti bemetalės keramikos vainikėliai klijuojami prie natūralių danties audinių naudojant dervinius cementus, turinčius fluoro. Cementui sukietinti ir patikimai sujungti dantį su porcelianu naudojamas odontologinis ultravioletinis spinduliavimas. Šis sukibimo procesas sumažina ėduonies atsiradimo galimybę natūralaus danties paviršiuje bei užtikrina restauravimo darbų ilgaamžiškumą. Be abejo, tobulėjant technologijai, protezai tarnauja ilgiau, atsiranda galimybė juos koreguoti tiesiogiai burnoje.

Metalo keramikos ir bemetalės keramikos vainikėliais galima protezuoti ir natūralius dantis, gaminant dantų vainikėlius arba tiltus (naudojant bemetalę keramiką galima atkurti tik iki trijų vienetų dydžio tiltinį protezą). Atraminiai dantys šlifuojami, imamas atspaudas ir po keleto pamatavimų protezas pricementuojamas.

IĮklotai, užklotai

Daugelyje atvejų vainikėliai gali būti pakeisti žymiai konservatyvesniais danties spalvos įklotais/užklotais krūminiuose dantyse. Nepaisant to, kad estetinio protezavimo metu yra pašalinama tam tikra danties dalis, yra įmanoma išsaugoti iki 50% ir daugiau danties audinių panaudojant šiuos modernius metodus.

Kai kuriais atvejais (kada yra likę danties vainikinės dalies audinių) galima atlikti minimalų protezavimą užklotais arba įklotais. Tai yra danties restauracijos, skirtos atstatyti šoninių dantų kramtomajam paviršiui arba jo daliai ir apsaugoti likusias danties silpnąsias struktūras nuo galimo skilimo. Užklotas yra didelis danties vainiko įklotas, dengiantis iš viršaus nors vieną iš danties kramtomųjų gumburų. Tiek įklotu, tiek užklotu yra vadinama tik laboratorijoje pagaminta danties restauracija iš keramikos, metalo ar kompozicinės medžiagos. Terminų įklotas ir užklotas pavadinimai kilę iš jų santykio su dantimi: pirmasis įklojamas į dantį, antrasis – užkloja danties dalį ar visą dantį.

Laminatai

Pastaruoju metu Lietuvoje šalia žinomų tokių dantų restauracijos metodų, kaip estetinis plombavimas, estetinis protezavimas vainikėliais, vis plačiau priekinių dantų srityje taikomas tausojantis, minimaliai invazyvus estetinis protezavimas laminatėmis. Šis restauracijos metodas išsivysčiusiose Vakarų šalyse yra plačiai taikomas nuo 1980-ųjų.

Puikus sprendimas dantis protezuoti keraminiais venyrais (laminatėmis), kai norima pakeisti dantų formą, spalvą ar ilgį ir yra abejojama ar estetiniu plombavimu pavyks gauti idealius rezultatus. Protezuojant dantis keraminiais venyrais šlifuojamas tik lūpinis danties paviršius (laminates sudaro 0,4 mm storio porcelianas), likęs dantis paliekamas neliestas. Tai pats konservatyviausias protezavimo būdas, kuriuo pasiekiamas puikus ilgalaikis estetinis rezultatas.

Taip atrodo laboratorijoje pagaminta laminatė
Protezavimas cementuojamu protezu, atrama ir pricementuotas protezas

Protezavimas ant implantų

Dažniausiai, implantas dėl natūralių dantenų storio, kaulo priauginimo ar minkštųjų audinių pastorinimo procedūrų atsiduria gana giliai po dantenomis. Ką tai reiškia ir kokios iškyla problemos protezuojant tokį implantą?

Liejimas priskiriamas prie senesnių technologijų, todėl norėdami pasiūlyti pacientams naujausias technologijas – siūlome prisukamą frezuotą protezo tipą. Tai metodika, kurios dėka iš vientiso titaninio ar Cr-Co blokelio išpjaunamas danties protezas. Ši technologija eliminuoja galimą neigiamą temperatūros įtaką protezui ir paklaidos dėl metalo susitraukimo galimybę, kuri ypač aktuali didelės apimties darbuose. Vėliau ant frezuoto karkaso tvirtinami plastmasiniai kompozitiniai dantys ar užkepama keramika.

Pirmiausia trumpai apie tai, kad protezai prie implantų, pagal fiksacijos mechanizmą, gali būti suskirstyti į dvi pagrindines grupes: cementuojamieji ir prisukamieji. Cementuojamieji tvirtinami cemento pagalba, prisukamieji – varžtelio.

Pagrindinė standartinių cementuojamų ant implantų protezų problema – cementavimo riba atsiduria gana giliai po dantenomis. Cemento pašalinimas tampa labai komplikuotas. Fiziškai sudėtinga pasiekti cementavimo ribą zondu ar siūlu. Vilniaus implantologijos centro klinikos gydytojų neseniai atliktas tyrimas (šis tyrimas 2010 metais pasauliniame moksliniame ITI simpoziume Ženevoje buvo pripažintas geriausiu moksliniu darbu) parodė, kai riba yra 2mm po dantenomis (taip būna beveik visada), visiškas cemento pašalinimas yra neįmanomas. Be to, iki šiol auksiniu standartu laikytas rentgeno tyrimas (rentgeno nuotrauka po cementavimo) negali parodyti likusio neišvalyto cemento. To pr iežas tis – dalis likusio cemento lokalizuojasi toje vietoje, kur metalinis protezo karkasas nepraleidžia rentgeno spindulių. Pagal naujausius mokslinius tyrimus, cemento turi likti labai didelis kiekis, kad jis taptų

Protezavimas cementuojamu protezu, atrama ir pricementuotas protezas
Protezavimas cementuojamu protezu, atrama ir pricementuotas protezas
rentgeno kontrastiškas (matomas). Klinikinė praktika ir mokslas yra įrodęs, kad neišvalytas cementas gali turėti įtakos uždegimo išsivystymui kaule aplink implantus, kuris gali pasibaigti implanto netekimu.

Protezavimas prisukamu protezu, kramtomojo paviršiaus anga po prisukimo uždaroma plomba

Pagrindinis privalumas renkantis prisukamą protezą – cemento, kaip fiksacijos faktoriaus, nelieka. Tokie protezai pasižymi geromis estetinėmis savybėmis ties dantenų riba. Kramtomasis protezo paviršius yra su anga, kurią uždarius plomba, protezas gali atrodyti nevisai estetiškai. Tai labiau aktualu apatiniame žandikaulyje, nes plačiai juokiantis kai kuriems žmonėms gana aiškiai matosi kramtomieji dantų paviršiai. Priekinių ar viršutinių krūminių protezų atveju – okliuzinės angos yra visiškai nematomos. Okliuzinė anga yra naudinga tuomet, jei metams bėgant įvyksta kokia nors protezo komplikacija, tokio protezo nuėmimas yra labai paprastas. Prisukami protezai ant implantų gali būti liejami arba frezuojami. Tai dvi skirtingos gamybos technologijos.

Jei paciento netenkina estetinės prisukamų protezų savybės, reiktų rinktis cementuojamus protezus ant dantų implantų. Tokiu atveju turi būti naudojamos frezuotos individualios atramos. Tik naudodami individualias frezuotas atramas, galime garantuoti visišką cemento pertekliaus pašalinimą ir puikią kramtomojo paviršiaus estetiką.

Jei paciento netenkina estetinės prisukamų protezų savybės, reiktų rinktis cementuojamus protezus ant dantų implantų. Tokiu atveju turi būti naudojamos frezuotos individualios atramos. Tik naudodami individualias frezuotas atramas, galime garantuoti visišką cemento pertekliaus pašalinimą ir puikią kramtomojo paviršiaus estetiką.

Geros estetinės prisukamų protezų savybės

Individualios frezuotos atramos užtikrina, kad cementavimo riba bus individuali kiekvienam pacientui pagal jo dantenų kontūrą. Taip garantuojamas visiškas cemento pertekliaus pašalinimas po protezo cementavimo.

Frezuotas karkasas
Pilno lanko prisukamas protezas
Titaninė atrama
Cirkoninė atrama

Frezuotos atramos gali būti pagamintos iš titano, cirkonio. Jei protezuojamas estetinėje zonoje įsuktas implantas, titaninės atramos nėra tinkamos dėl melsvos spalvos, kuri gali matytis pro plonas dantenas. Tokiu atveju rekomenduojame cirkonines atramas, kurios turi visas geras titaninių atramų savybes, bet yra baltos. Nelieka rizikos dėl melsvumo persišvietimo per dantenas.

Gaminant cementuojamą protezą ant implantų su individualiomis atramomis, gydymas paprastai užtrunka ilgiau, nes yra būtinas laikinas vainikėlis. Jis reikalingas tam, kad būtų išgautas natūralus „arką imituojantis“ dantenų kontūras ties implantu, kuris būdingas natūraliems dantims. Laikinas vainikėlis turi būti nešiojamas nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai kokioje vietoje yra įsriegtas implantas bei nuo individualių paciento savybių. Priekinėje zonoje visada užtrunka ilgiau dėl aukštų estetinių reikalavimų.

Visų dantų atkūrimas implantais, nuotrauka prieš ir po gydymo

Norėdami užtikrinti gydymo implantais bei protezavimo ilgaamžiškumą pacientams akcentuojame burnos higienos svarbą bei kviečiame reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Neseniai pradėjome pacientams siūlyti implantų garantiją – implanto pasą, kuriuo, mūsų įsuktiems, protezuotiems bei higienistės nuolat prižiūrimiems implantams suteikiama 5 metų garantija, su galimybe ją pratęsti. Pabaigę galutinį protezavimą keramikos protezais, naktimis rekomenduojame nešioti apsauginę plokštelę (kapą) keramikos skilimų prevencijai.

Laikinas vainikėlis ant implanto
Išformuotos dantenos prieš pastovų protezavimą
Galutinis rezultatas

Daug išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimu pacientai išgirsta konsultacijos ir gydymo plano pristatymo metu. Būtina suprasti, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir kiekvienam pacientui sprendžiama iš naujo, kokį protezavimo būdą pasirinkti. Bendros pastangos, pasitikėjimas vieni kitais, bendras darbas duoda geriausius rezultatus ir leidžia pradžiuginti save bei aplinkinius gražia šypsena ir puikia savijauta.

Bedančių žandikaulių protezavimas ant implantų

Neišimamas prisukamas vieno žandikaulio protezas – metalo plastika arba metalo keramika

Pagrindinis privalumas – neišimamas dantų protezas.

Jei protezas daromas viršutiniame žandikaulyje, reikalinga sriegti šešis implantus, jei apatiniame žandikaulyje – mažiausiai keturis implantus. Šis protezas geriausiai imituoja natūralių dantų bei dantenų buvimą, estetiškas, geriausiai patenkina kliento lūkesčius. Pats protezas gali būti pagamintas naudojant metalo keramikos arba specialaus plastiko konstrukcijas. Abi konstrukcijos pasižymi puikia estetika. Puikiai atkartoja prarastų dantų funkciją.

Išimamas vieno žandikaulio protezas – plastika, fiksuojama metalinių sijų pagrindu

Tai yra išimamas dantų protezas. Reikalinga sriegti keturis implantus. Ant implantų gaminamas išimamas protezas, kuris fiksuojasi lokatoriais arba sijomis.

Protezo konstrukcija gaminama iš modifikuoto plastiko arba titano-plastiko. Išimamas protezas laikosi tvirtai, stabiliai.

Burnos higiena atliekama namuose išsiėmus protezą. Protezų dezinfekcijai ir valymui naudojamos specialios priemonės (Corega, Protefix firmų), kurių galima įsigyti vaistinėse.

Išimamas vieno žandikaulio protezas, fiksuojamas ant metalinių sijų (kairėje).

Išimama vieno žandikaulio plokštelė – plastmasė, fiksuojama lokatoriais

Tai yra išimamas dantų protezas. Reikalinga sriegti du implantus. Ant jų pagaminamas išimamas protezas – plokštelė, fiksuojama lokatoriais.

Protezo konstrukcija gaminama iš plastmasės. Išimamas protezas laikosi lokatorių pagalba, gali turėti lengvą paslankumą.

Burnos higiena atliekama namuose išsiėmus protezą. Protezų dezinfekcijai ir valymui naudojamos specialios priemonės (Corega, Protefix firmų), kurių galima įsigyti vaistinėse.

Be jokios abejonės, pacientai, kuriems dantis reikia atkurti išimamu protezu, mūsų klinikoje irgi neliks be nuoširdaus dėmesio. Mes galime pasiūlyti lanko atraminius protezus, kurie, lyginant su tradicinėmis plokštelėmis, burnoje užima mažiau vietos, todėl pacientas jaučiasi komfortiškiau. Be to, su estetiniais užraktais galima visiškai užmaskuoti lanko atraminio protezo tvirtinimąsi prie dantų ir atsisakyti įprastų, matomų metalinių kabliukų.

AIC Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybiškas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.

Užsiregistruokite Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite
Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti?

Ramygalos 21, Panevėžys

PĖŠČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą